vydané knihy
  ediční plán
  o nakladatelství
  distribuce
  knihkupectví
  antikvariát

     Boyé Lafayette De Mente: Naučte se číst z obličeje
Z anglického originálu Asian Face Reading, vydaného nakladatelstvím Journey Editions, Boston 2003, přeložila Alena Špačková.
Vázané, 128 stran, 149 Kč, rok vydání: 2005, 1. vydání
ISBN 80-7299-084-5


  o knize
  o autorovi
  ukázka z knihy
O knize

Umění čtení z obličeje je dovednost, kterou většina z nás denně používá – avšak ne každý na stejné úrovni. Všichni známe a reagujeme na různé výrazy obličeje, víme, které označují strach, zlobu, radost i jiné nálady. Ale v umění čtení z obličeje jde o mnohem víc a kniha Naučte se číst z obličeje nabízí srozumitelný a snadno použitelný úvod do základních principů této techniky. Knížka je bohatě ilustrována řadou příkladů, které čtenáři usnadní studium této techniky – a při hodnocení svých přátel, kolegů a milovaných osob.
Umění čtení z obličeje, staré jako lidstvo samo, je dovednost, kterou většina z nás denně používá – avšak ne každý na stejné úrovni. Všichni známe a reagujeme na různé výrazy obličeje, víme, které vyjadřují strach, zlobu, radost i jiné nálady. Ze zkušenosti také víme, že výrazně velké oči nebo nos jakožto nápadné rysy obličeje na nás značně působí. Ale v umění čtení z obličeje jde o mnohem víc než jen o tyto nápadné znaky. Lidský obličej odhaluje skutečnosti nejen o naší současné náladě, ale i o charakteru, zdravotním stavu, osobnosti, sexualitě, oblíbenosti, schopnosti vydělat peníze, společenském postavení i šanci dobře se v životě uplatnit. A stejně jako naše obličeje ovlivňují naše životy, tak i naše životy ovlivňují naše obličeje – k lepšímu i horšímu.

  zpět na začátek
O autorovi

Boyé Lafayette De Mente je známý japanolog, spisovatel, novinář a ekonom. Publikoval více než 30 knih o Japonsku, Koreji a Číně, včetně Průvodce japonskou etiketou a Jak obchodovat s Japonci.
Narodil se v Missouri v roce 1928 a mládí prožil v St. Louis. Sloužil u námořních sil a stal se členem americké zpravodajské služby, za II.světové války podstoupil výcvik v šifrování. Po válce se stal novinářem, v padesátých a šedesátých letech několikrát dlouhodobě pobýval v Japonsku, přispíval do deníku Today´s Japan, časopisu The Japan Times a redigoval The Importer magazine. Dosáhl akademického titulu v ekonomice. Kromě ekonomiky se zabýval studiem japonštiny a toto studium prohloubilo jeho zájem o japonskou kulturu a filosofii.

  zpět na začátek
Ukázka z knihy

Principy čtení z obličeje, které tato kniha popisuje, byly poprvé popsány ve starověké Číně. V průběhu generací si lékaři a badatelé všimli, že stavba těla a rysy obličeje mají významný vliv na lidský život, a to od zdravotního stavu a délky života až po dosaženou společenskou úroveň. Začali si svá pozorování zapisovat, a během let vyšla řada pojednání o vztazích mezi tvarem těla, hlavy a obličeje a charakterem a typem osobnosti. Nakonec se čtení z obličeje a těla stalo samostatnou uznávanou profesí.
Většina lidí však pochybuje o správnosti celé řady takových výkladů a dobře dělají, neboť některé interpretace jsou příliš esoterické – a často si protiřečí – nato, aby je bylo možné ověřit a bezezbytku přijmout. Ale existuje celé řada poznatků, která lze z tváře odečíst a která jsou tak zřejmá, že o nich nikdo nepochybuje. Jsou součástí psychologie a jsou uznávány bez jakýchkoli námitek. Umění odečítat z rysů obličeje a řeči těla je jedním z klíčových prvků, jak rozvíjet a zachovávat harmonické a efektivní mezilidské vztahy, a je to přitom dovednost, kterou se lze snadno a rychle naučit, a rozšířit si tak svůj potenciál pro obchodní a společenský úspěch.
Naučte se číst z obličeje nabízí rychlý, praktický, srozumitelný a snadno použitelný úvod do základních principů techniky čtení z obličeje. V této knize naleznete více jak sto konkrétních obličejových charakteristik, které vám pomohou lépe poznat své přátele, kolegy i příbuzné.  zpět na začátek