vydané knihy
  ediční plán
  o nakladatelství
  distribuce
  knihkupectví
  antikvariát

     Helen Fieldingová: Bridget Jonesová - S rozumem v koncích
Z anglického originálu Bridget Jones: The Edge of Reason , vydaného nakladatelstvím Picador, Londýn 1999, přeložila Barbora Puchalská.
Vázané, 296 stran, 198 Kč, rok vydání: 2004, 2. vydání,
ISBN 80-7299-081-0


  o knize
  o autorovi
  ukázka z knihy
O knize

Mimořádný úspěch přinesly současné britské spisovatelce Helen Fieldingové dva romány s ženskou hrdinkou Bridget. První kniha - Deník Bridget Jonesové (česky AURORA 1998 a 2001) - se záhy po vydání stala kultovní knihou, vedla po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získala prestižní cenu British Book Award za nejlepší knihu roku.
Také pokračování s názvem Bridget Jonesová - S rozumem v koncích má všechny předpoklady, aby zaujalo a pobavilo nejen čtenářky, ale všechny čtenáře, kteří mají rádi inteligentní humor. S hlavní hrdinkou Bridget se setkáváme v době, kdy se jí splnil sen - získala perspektivního partnera. Po měsíční známosti s Markem Darcym však zjišťuje, že není všechno zlato, co se třpytí. Mít doma muže, a navíc takového, který nechodí nakupovat a svoje spodní prádlo si před spaním pečlivě skládá, s sebou totiž přináší spoustu potíží. Naštěstí jsou tady pro případ nouze její věrné kamarádky, cappuccino s čokoládovým loupákem a početná knihovna nejrůznějších příruček s odbornými radami psychologů a sexuologů. Tyto rady mohou prospět, ale někdy mohou mít i naprosto opačný účinek. O tom všem se musí Bridget přesvědčit a prožít si to na vlastní kůži. Trnitá cesta k získání duševní rovnováhy zralé třicátnice je opět popsaná s vtipem, sebeironií a šarmem moderní, inteligentní a chytré ženy.

  zpět na začátek
O autorovi

Helen Fieldingová se narodila roku 1959 v malém průmyslovém městečku Morley v hrabství Yorkshire v rodině ředitele místní textilky, její matka byla v domácnosti a starala se o čtyři děti. Helen vystudovala univerzitu v Oxfordu a poté pracovala deset let v televizi - pro BBC například natočila dokumentární seriál o Africe. Vlastní zážitky z afrického pobytu zachytila v roce 1994 ve svém prvním románu Celebrity pro Afriku (česky Aurora, 2003). Dnes je tato autorka považována za představitelku nové generace spisovatelek, které úspěšně bourají dosavadní stereotypy ženské literatury ve stylu Joanny Trollope. Obrovský úspěch jí přinesly dva romány s hlavní hrdinkou Bridget Jonesovou (Deník Bridget Jonesové, česky Aurora 1998 a 2001, a Bridget Jonesová - S rozumem v koncích), s níž se početné čtenářky ztotožnily. Její prozatím poslední knihou je román z roku 2003 s názvem Bujná fantazie Olivie Joulesové (česky Aurora 2004). I v tomto románu potvrdila svůj vypravěčský talent tentokrát v žánru špionážního thrilleru a vytvořila přitom další moderní komickou hrdinku.
Helen Fieldingová se rovněž podílela na scénářích k obou filmům o Bridget Jonesové, které se setkaly s mimořádným diváckým ohlasem.
Helen Fieldingová žije střídavě v Londýně a v Los Angeles. V roce 2004 se jí a jejímu dlouholetému partnerovi - herci a scénáristovi Kevinu Curranovi narodilo první dítě - syn Dashiell.

  zpět na začátek
Ukázka z knihy

Knihy nachystané na vyhození:
Co chtějí muži
Jak myslí muži a co cítí
Proč si muži myslí, že chtějí to, co si myslí, že chtějí
Pravidla
Zapomeňte na pravidla
Teď ne, zlato, dívám se na zápas
Jak hledat a najít vytouženou lásku
Jak najít vytouženou lásku bez hledání
Jak najít vytouženou lásku, kterou jste nehledali
Jak být singl
Jak nebýt singl
Zamilovaný Buddha
Zamilovaný Muhammad
Kdyby si Ježíš začal s Afrodítou


  zpět na začátek