vydané knihy
  ediční plán
  o nakladatelství
  distribuce
  knihkupectví
  antikvariát

     Omarr, Sydney: Astrologie a vy
Z anglického originálu Astrological revelations about You přeložila Vlaďka Kyjánková.
Vázané, 248 stran, 189 Kč, rok vydání: 2000, 1. vydání
ISBN 80-7299-019-5


  o knize
  o autorovi
  ukázka z knihyO knize

Sydney Omarr je jedním z nejlepších světových astrologů. Má po celém světě miliony věrných čtenářů a o své znalosti se s vámi podělí v knize Astrologie a vy. Tuto knihu lze vnímat jako soukromou astrologickou konzultaci u Sydney Omarra. V horoskopu najdete svůj zevrubný astrologický profil: popisuje vaši povahu, skryté vlohy a obavy, profese, pro které jste se narodili, a hlavní předpoklady, díky nimž můžete dosáhnout úspěšného a spokojeného života naplněného láskou. Část s názvem „Ascendent“ se zaměřuje na odhalení vašeho pravého já. Je založena na dni a hodině vašeho narození a svou zevrubností překračuje rámec běžných novinových horoskopů. Jestliže využijete příležitosti, kterou vám nabízí kniha Astrologie a vy, můžete lépe porozumět sami sobě, svým blízkým i přátelům.

  zpět na začátek
O autorovi

Stěží bychom našli jiného člověka, který udělal pro popularizaci astrologie více než Sydney Omarr. Během svého padesátiletého působení uplatnil své vynikající znalosti této starobylé disciplíny prostřednictvím četných knih, novinových článků, pořadů v rozhlase, televizi i v nespočetných osobních konzultacích. Jeho překvapivě přesné astrologické předpovědi a analýzy využila již celá řada filmových hvězd, osobností známých z televizní obrazovky, politických veličin i americká armáda.
      Sydney Omarr je jedním z nejčtenějších astrologů na světě. Jeho sloupky se denně objevují v  The Los Angeles Times, The Washington Post a stovkách dalších novin nejen ve Spojených státech, ale po celém světě, kde se prodalo již více než 50 milionů výtisků jeho knih.

Klíč k sebepoznání
Kniha Astrologie a vy je klíčem, s jehož pomocí můžete odemknout dveře k záhadám ukrytým ve vašem nitru i v nitru těch lidí, o nichž si možná pouze myslíte, že je znáte.
      Sydney Omarr nám sděluje své postřehy, díky nimž se můžete dozvědět, kým doopravdy jste či kým se stát můžete.
      Dozvíte se:
  • o své povaze, životě i vnitřním já
  • jaké máte předpoklady pro dosažení úspěchu a spokojenosti
  • jaké povolání vám hvězdy předurčily
  • jaké jsou vaše perspektivy v přátelských a milostných vztazích
  • jaké vlohy se ve vás skrývají
V knize Astrologie a vy najdete vše, co je spojeno s vaším znamením - například kámen, květinu, čísla nebo barvu. Tato kniha vám navíc poskytne užitečné a důvtipné rady, které vám pomohou ve vztazích s jinými lidmi narozenými v různých znameních zvěrokruhu.

  zpět na začátek
Ukázka z knihy

Beran
21. březen – 19. duben

Kámen Část těla
      Ametyst Hlava
Květina Města
      Hrachor vonný Birmingham, Florencie, Neapol, Verona, Marseilles
Čísla Země
      9,1 a 8 Anglie, Německo, Izrael,
      Dánsko, Polsko, Japonsko
Barva
      Červená

Povaha a život
Vnitřně toužíte po nezávislosti. Chcete být svobodní. Zajímá vás takový druh svobody, která vám umožňuje vést, být průkopníkem, být první. Narodili jste se v prvním znamení zvěrokruhu a vaší základní vlastností je sklon k vůdcovství. Nejdůležitější je naučit se tuto vlastnost ovládnout, ukáznit. Jinak by se vaše touha vést mohla projevovat pouze jako arogantní přehlížení pravidel. Dříve než začnete cokoliv měnit, osvojte si to. Jedině tak budete svobodní, protože síla a moc přichází s věděním.
      Chcete-li stát v čele a mít zodpovědnost, není tento požadavek vůbec přehnaný. Chcete být všude tam, kde jde o něco důležitého, chcete být součástí své doby, určovat styly, trendy. Chcete se tak prosadit, být v čele, je to váš způsob, jak být silný a svobodný. Jdete si přímo za svým. Vaším signifikátorem je Mars, který má podobu šípu. Terč je před vámi a vy chcete zasáhnout jeho střed. Někteří lidé pak mají pocit, že jednáte příliš přímočaře a jste příliš direktivní.
      Základním východiskem při posuzování vaší povahy je fakt, že v podstatě chcete nalézt sílu u ostatních. Obdivujete přímočaré, vůdčí osobnosti. Tyto vlastnosti však mnozí přisuzují právě vám. Avšak po pravdě řečeno, tyto vlastnosti ve skutečnosti obdivujete u ostatních, přitahují vás – a stáváte se tak odrazem toho, co chcete nalézt u někoho jiného a výjimečného. Ve skutečnosti říkáte: „Proč nejsi jako Mars, jako Beran? Buď takový, jaký bych chtěl být já sám. Byl bych rád, kdybys takový byl ty.“ A tak rádi zaměňujete to, co hledáte, s tím, čím jste vy sami nebo čím byste chtěli být.
      Možná to zní komplikovaně. Ale když se nad tím zamyslíte, obraz se před vámi rozjasní a naleznete v něm sami sebe. Lze to vyjádřit jednodušeji: přejímáte vlastnosti, které byste rádi nalezli u ostatních. Věříte přitom (snad mylně), že projeví-li se tyto vlastnosti u vás, budete přitahovat osoby, které je také mají. Takhle to však vždycky nefunguje. Velmi často se vám stává (zamyslete nad tím, jaké jsou vaše nedávné zkušenosti), že když se projevujete jako vůdce, přitahujete právě ty, kteří vás chtějí následovat. To však nehledáte. Vy hledáte sílu, ne slabost. Hledáte někoho, kdo umí vést a ne poklonkovat. Toužíte po někom, kdo vás může inspirovat, a ne po někom, kdo na vás bude závislý. Svým chováním se vlastně pouštíte do hledání.
      Kladete si cíle, jejichž dosažení se často zdá být nemožné. Očekáváte, že cíle ostatních lidí jsou obdobné. Všichni však děláme ústupky. Děláte je vy i ostatní. Pro vás je to však zdrojem pocitu prázdnoty. Snažíte se tuto prázdnotu zaplnit: činorodostí, energií, tím, že na sebe berete roli vůdce, silou a mocí, autoritativním či diktátorským chováním. Vaše okolí má dojem, že chcete vést, avšak vy vůdce hledáte. Vaší planetou je Mars a vaším základním prvkem je oheň. Toužíte po vzrušení, které vám přináší činnost, pocit, že jste ve středu dění.
      Nyní se snažíte sami sebe poznat prostřednictvím astrologie. Jste průbojní a nezávislí. Důraz kladete na originalitu a chcete vědět, kam až to můžete dotáhnout. Druhou stranou mince této snahy je však také to, že chcete vědět, kam až můžete zajít. Zkoušíte, experimentujete a chcete se dozvědět, z jakého „materiálu“ je ten druhý uhněten, zda si vás ten či onen zaslouží (zda si zaslouží sdílet s vámi vaše cíle, plány, ideály). Prostě když dáváte, dáváte všechno. Jste zranitelní. Víte to a hledáte to nejlepší (z vašeho zorného úhlu) a doufáte, že váš protějšek vaši důvěru nezklame. Nechcete plýtvat svými city, talentem a energií. Nechcete rozdávat lásku tomu, kdo jen bere a není ochoten oplácet.

      Další podkapitoly:
      Milostné vztahy
      Ascendent
      Přátelé a partneři
      Povolání
      Ruka
      Tajemství


  zpět na začátek