vydané knihy
  ediční plán
  o nakladatelství
  distribuce
  knihkupectví
  antikvariát

     Denning, Melita; Phillips, Osborne: Tvůrčí představivost. Praktický průvodce
Z anglického originálu Practical Guide to Creative Visualization přeložila Radka Krejčová.
Vázané, 192 stran, 149 Kč, rok vydání: 2000, 1. vydání
ISBN 80-7299-007-1


  o knize
  ukázka z knihyO knize

Kniha Tvůrčí představivost vám pomůže zrealizovat vaše nejhlubší touhy a rozvinout váš potenciál na maximum. Toužíte po duchovním uspokojení, štěstí, úspěchu nebo bohatství? Víte, jak máte používat svou vnitřní sílu k dosažení toho, co chcete - nebo s ní nevědomky špatně zacházíte a nejste proto dostatečně úspěšní? S pomocí této knihy se můžete naučit využít síly tvůrčí představivosti k otevření své cesty k úspěchu. Série rad a technik, popsaných v této knize, vám pomůže nasměrovat vaši mysl k uskutečnění vašich přání. Účinné techniky využívání pozitivní mentální energie jsou popsané jasně a srozumitelně - pokud chcete začít s používáním řízené představivosti, kniha se může stát vaším průvodcem a pomůže vám k plnému rozvinutí vašich psychických schopností.

Jaká jsou vaše přání? Najít vnitřní klid? Větší dům? Lepší zdraví a kondici? Víc peněz? Přestat kouřit?...
      Osvoboďte sílu a zaměřte ji na transformaci svého života pomocí osvědčených technik:
      - technikou násobení, kterou znásobíte to, co již máte
      - technikou nabíjení, s jejíž pomocí uskutečníte své představy
      - technikou hvězdy, která vám přinese vytoužené příležitosti

  zpět na začátek
Ukázka z knihy

Tvůrčí představivost
Co je tedy tvůrčí představivost? Můžeme ji nazvat “silou úspěchu.“ To znamená mít myšlenku či představu toho, co chceme vytvořit. Musíme poznat, že chceme-li, aby se splnily naše cíle (ať už jsou jakékoli), musíme si představit svůj současný život transformovaný v něco, co chceme - a pak tuto transformaci uskutečnit!
      Můžeme též říci, že tvůrčí představivost je to, co odlišuje lidskou bytost od ostatních tvorů, pro které je hlavním úspěchem přežít. Můžeme sami ovládat svůj osud tím, že za něj přijmeme vlastní odpovědnost. Život v blahobytu vám nikdy nepřinese bohatství ani jistotu. Nám jde o víc než o pouhé přežití.
      Své cíle si můžeme uspořádat jako odrazové můstky, jako schody odzdola nahoru, kdy jeden je základem pro ten další. Úspěch však spočívá ještě v něčem jiném než v pouhém uskutečňování jednoho cíle za druhým.
      Jeden americký prezident kdysi prohlásil: „Jediné, z čeho musíme mít strach, je samotný strach.“ Strach přitahuje věci, po kterých vůbec netoužíme. Strach je velmi silná emoce; a energie svázaná s představou obávané věci vytváří příznivé okolnosti pro to, aby se právě tato obávaná věc přihodila.
      Jednoduchý příklad: snadno přejdete po dřevěném prkně, které leží na zemi - umístěte však toto prkno mezi dva žebříky a vaše představa pádu bude tak mocná, že s největší pravděpodobností spadnete. (Ve stavu hypnózy, kde představa pádu je nahrazena “iluzí“, že prkno je na podlaze, s největší pravděpodobností uspějete.)

Abychom uspěli v jednoduché představivosti(což je nezbytný stupeň k představivosti tvůrčí), musíme mít tři nezbytné vlastnosti:
      ROZHODNOST
      SOUSTŘEDĚNOST
      TRPĚLVOST
Lidé si velmi často stěžují, že toto jsou vlastnosti, které jim s postupným nabýváním věku “chybějí“, to je však obvykle velký omyl. Existuje (bohužel) mnoho lidí, který záhy po ukončení střední školy vykazují tyto schopnosti mnohem méně než předtím, avšak jiné lidé zase dosáhnou osmdesátky bez jakýchkoli podobných potíží. (Pružnost mysli je jedním z nejlepších receptů na dlouhý a šťastný život, jaký lidstvo dosud objevilo.)
      “Nedostatečné mentální schopnosti“, na které si lidé stěžují, nejsou ničím jiným než nevědomou neochotou vložit do rozvoje těchto schopností tolik úsilí, kolik do něj s radostí vkládali v dětství. Mívají pocit, že jednou provždy vyvinuli jisté úsilí při učení, při nabývání dovedností, při osvojování si různých technik spojených s každodenním životem.

  zpět na začátek